ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398

معاون رئیس جمهور : رشد ۵۱ درصدی ورود گردشگر به کشور در ۶ ماه نخست سال جاری

معاون رئیس جمهور : رشد ۵۱ درصدی ورود گردشگر به کشور در ۶ ماه نخست سال جاری

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد ۵۱ درصدی ورود گردشگر به کشور در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.

علی اصغر مونسان عصر شنبه در نشست کارگروه میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در جمع فعالین حوزه گردشگری دماوند طی سخنانی اظهار داشت: گردشگری در کشور دارای ابعاد اقتصادی اجتماعی و فرهنگی است که قابل مقایسه با سایر بخش های اقتصادی و درآمدزا در کشور نیست.

مونسان در ادامه با اشاره به اینکه مهم ترین موضوع در بخش گردشگری این است که سبب تحرک در سایر بخش های اقتصادی دیگر می شود، افزود: وقتی گردشگری به تحرک در می آید همه کشور از ان منتفع می شود مثل نوروز که همه کسب و کارها رونق دارند و کسب و کارهای حوزه ریلی و هوایی و درون شهری نیز دارای تحرک هستند لذا یکی از عوامل مهم تحرک اقتصادی در کشور همین تحرک گردشگری است.

وی گفت: کشورهای در حال رشد مهم ترین مقوله شان گردشگری است که به وسیله آن بسیاری از عقب ماندگی ها جبران می شوند مثلا در بخش صنعت نیاز به تکنولوژی و صنعت داریم اما در گردشگری این وابستگی و نیازها وجود ندارد و می توانیم از ظرفیت های بوم گردی و گرشگری به خوبی بهره مند شویم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.