یکشنبه 24 آذر 1398

قالیچه طرح «ذبح حضرت اسماعیل» رونمایی می شود

قالیچه طرح «ذبح حضرت اسماعیل» رونمایی می شود

موزه فرش ایران به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان از فرشی فاخر با مضمون «ذبح حضرت اسماعیل» رونمایی می کند.

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران پریسا بیضایی مدیر موزه فرش با اعلام این خبر گفت: «قالیچه مذ کور از شهر تبریز نیمه دوم قرن 14 ه.ق می باشد که به زیبایی این واقعه مهم و تاثیر گذار را به نمایش گذاشته است.

او افزود: «در کنار رونمایی اثر فوق نسرین آزاد بخش کارشناس موزه با بیان روایت گونه به توضیح و تفسیراین رویداد مهم مذهبی خواهند پرداخت.»

بیضایی گفت: «موزه فرش ایران دارای فرش های تصویری گوناگون با مضامین مذهبی می باشد که به مناسبت های خاص برای شناخت و معرفی آثار دستبافته های آن در معرض دید عموم قرار می گیرند که با این عمل فرهنگی می توان به جنبه های مختلف فرش در زندگی مردمان ایران زمین پی برد و فرش را از یک کالای کاربردی به درجه اثر هنری ، فرهنگی و دینی ارتقاء می دهد.»

مدیر موزه فرش ادامه داد: «آنچه در این بین مهم و تاثیر گذار است ، ارتباط قلبی طراحان و بافندگان قالی با اعتقادات دینی و مذهبی است که همواره سر لوحه کارهای خود قرار داده اند. »

موزه فرش در خیابان خیابان کارگر شمالی ـ تقاطع دکتر فاطمی قرار دارد. از علاقمندان دعوت می شود تا در این فرصت از فرش مذکور بازدید نمایند.

تهیه و تنظیم: سعیده قهرمانی

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.